11 minut s Liborem Hrubým

Libor Hrubý je dlouholetým trenérem, lektorem, ale také koučem a velkým motivátorem nejen pro své klienty. Ve firmě Hrubý sport vytváří komplexní sportovní služby a poradenství. Po vrcholovém sportu a FTVS se Libor zaměřil na kondiční trénink a došlo mu, že trénink ve fitness 60 minut je velmi omezující. Podle jeho vlastních slov, se snaží zajišťovat klientům péči, jako by byli vrcholoví sportovci. Se ženou Kateřinou dali dohromady cca 15 sportovních odborníků, kterým věří a vytvořili koncepci, která by mohla být pro některé trenéry, ale i fitness centra příkladem.

 

1) Čím se ty a Hrubý Sport odlišujete v nabídce trenérských služeb?

V komplexní péčí, zajišťujeme široký servis v mnoha sportovních a tréninkových oblastech. Velký potenciál spatřuji ve spojení sportovní medicíny, tréninku a vhodné rehabilitace, či regenerace.

 

2) Jedna z věcí, které máte v nabídce je právě možnost lékařské prohlídky. Myslíš si, že by dnes již každý trenér měl být napojený na lékaře, fyzioterapeuty, či jiné odborníky?

Po letech praxe mi to již přijde jako základ. Hlavně speciální vyšetření spiroergometrie a vyšetření srdeční činnosti. Konzultuji také velmi často zdravotní záležitosti svých klientů s fyzioterapeuty a lékaři, specialisty. To spojení tvoří skvělý a hlavně efektivní celek. Plán tréninku i regenerace na míru, plus výživa a poradenství v oblasti vybavení.

 

3) Jak si podle tebe osobní trenér nejlépe udrží svého klienta? Je to o novinkách, pokaždé jiném tréninku, nebo něco jiného?

U nás dbáme velmi na individuální přístup, mám s klienty dobré vztahy, vyhovujeme si energeticky i lidsky. Před pár lety jsem udělal rozhodnutí a klienty, s kterými to neplynulo přirozeně, jsem velmi slušně předal kolegům. Výsledek byl, že přišli další skvělí lidé a práce mě nyní naplňuje a ještě víc baví. Myslím si, že odbornost a snaha se zdokonalovat a školit hodně funguje pro udržení klientů a hlavně pro rozvoj motivace obou stran je tato část moc důležitá.

 

4) Jsi autorem Výzvy 100. Používáš často pro získání a udržení klientů různé výzvy?

Původně jsem to založil, aby se jen něco dělo a nezůstavalo se v zaběhlých stereotypech. Šokovalo mně, kolik lidí během 5 dnů se zavázalo, že splní cíl 334 km v různých disciplínách. To množství bylo obrovské a zaujalo mě, jak se lidi přes sociální sítě aktivují. A následně, pro mě překvapivě, začali na základě čistě facebookové akce vznikat nové vazby a dokonce sportovní cíle, spojení a hodně lidí začalo s novými sportovními disciplínami.

 

5) Sám se snažíš v rámci svých aktivit vracet něco zpět do společnosti. Myslíš, že dobročinnost by měla být naprosto přirozenou součástí podnikání?

Nás velmi baví pomáhat a práce s pohybově i mentálně omezenými nás obohacuje. Pro mě osobně je pomoc základní princip. Heslo "musíme si pomáhat" mi velmi funguje a životně pomáhá. Věnujeme se sehnání prostředků a vlastní pomoci se sportovním klubem Jedličkova ústavu a moc se nám líbí Černí koně (sportovci na kolech s pohybovým omezením, pozn. red.).


Autor: Karel Jarušek
Foto: Hrubý sport

Diskuze k rozhovoru: 11 minut s Liborem Hrubým

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento rozhovor?

Líbí 38 78%
Nelíbí 11 22%

Celkový počet hlasů: 49