Češi uspěli na MS v aerobiku v Bělehradě

Právě proběhlé mistrovství světa v aerobiku, které se konalo v hlavním městě Srbska, již zná své vítěze. Česká republika si odvezla mimo jiné prvenství v kategorii juniorů, Terezu Kudláčkovou.

 

Kategorie kadetů a juniorů

Česká děvčata zcela ovládla kategorii trojic v kadetech a juniorech a potvrdila tak pověst světové špičky v těchto věkových kategoriích. První dvě místa patřila Fitness Centru Báry a Hanky Šulcové, bronz si odvezl Aerobic Team Chuchle

 

V hojně zastoupené kategorii kadet/junior stepy se o první tři místa utkali Češi s Rusy. V kadetech byly ruské závodnice zlaté. O zbylé příčky se podělily příbramské teamy. Stříbrní BM Fitness a bronzoví SRC Fanatic. V juniorech se poměr obrátil a zlato a stříbro putovaly do Ruska. Bronzoví skončili kladenští z Fit studia Venuše.  

 

Obrovský, doslova životní, výkon podaly české aerobik teamy, děvčata nedala soupeřkám sebemenší šanci a zaslouženě si odvážejí všechny dostupné kovy. Zlato kadetky z Fitness Centrum Báry a Hanky Šulcové (GANGNAM STYLE), stříbro  Aerobic Team Chuchle a bronz si odvezla děvčata do Fitness Centra Báry a Hanky Šulcové (SPICE GIRLS TEAM). V Juniorech první opět Fitness Center Báry a Hanky Šulcové (JAMES BOND TEAM), druzí Fitness Center Báry a Hanky Šulcové a třetí Aerobic Team Chuchle

 

V mužské kategorii nám jistě vyrůstají budoucí dospělé naděje. Obě zlata získala Austrálie, v kadetech se umístili na druhém a třetím místě David Pilík  a Matěj Poláček. Náš juniorský Michal Váňa získal výbornou stříbrnou medaili. Na třetím juniorském místě skončila Belgie.

Ve smíšených párech kadetů jsme prvenství také přenechali Australanům. Na druhém místě skončil pár Lucie Černá a David Pilík z Dvojky Sedlčany a bronz putoval do Chuchle zásluhou Kateřiny Hrickové a Matěje Poláčka.

 

Kategorie dospělých

V teamových disciplinách dospělých -aerobik a stepy - se mezi naše výborné reprezentantky dokázaly vklínit jen ruské teamy. Zlato ve stepech odvážejí domů havlíčkobrodští  SRC Fanatic (stříbro a bronz Rusko).  V aerobiku jede zlatá do Kladna s teamem Dancers , stříbro si odvážejí Rusky a bronz zůstal doma díky Aerobik Teamu z Chuchle.

Smíšený pár Kristýna Loušová s Tomášem Posekaným splnil své ambice a je jen škoda, že tato kategorie není z nejpočetnějších, větší konkurence by neuškodila nikomu. Českou diciplinou byla i kategorie dospělých trií: zvítězilo Fitness Studio Louny před pražským Corridoorem. Na třetí místo dosáhla Belgie a hned za nimi opět český trojlístek děvčat, tentokrát Aerobic Dancers z Kladna

Gratulujeme!

- red -