Dny fitness opět rozpohybují celé Česko

Jedinečnou příležitost vyzkoušet si zdarma téměř 200 sportovních aktivit a cvičení budou moci lidé z celé České republiky. Na tři dny i leto, od 1. do 3. října 2015, otevře své brány veřejnosti velké množství fitness center a sportovních areálů. Šanci zapojit se má každé fitcentrum a pořadatel sportovních aktivit u nás. Pořadatelé už pátého ročníku akce Dny fitness s Česko se hýbe doufají, že touto akcí znovu „rozpohybují“ český národ. 

„Do projektu Dny fitness se pravidelně zapojují fitness a sportovních centra po celé republice. Naším cílem je rozpohybovat český národ a tyto tři dny představují pro lidi ze všech koutů země ideální příležitost si vyzkoušet, kde se jim bude nejlépe cvičit, ale také to, jaký druh cvičení jim nejvíce vyhovuje,“ říká Jana Havrdová, prezidentka České komory fitness, která akci zaštiťuje.
Fitness centra mohou Dny fitness využít pro získání zákazníků, kteří by jinak o návštěvě třeba ani neuvažovali, nebo potřebují impulz služby vyzkoušet. Jednotlivá centra příchozím nabízejí nejen volný vstup do posiloven, tělocvičen a na skupinové lekce, ale většinou připravují také doprovodný program v podobě konzultací s trenéry, poradenství s lékaři, výživovými poradci, měření tuku a mnohé další aktivity spojené se zdravým životním stylem. „V průběhu Dnů fitness si budou moci všechny příchozí ženy zdarma vyzkoušet Expreska kruhový trénink za pomoci našich trenérek a připravili jsme speciální akce v podobě slev na zápisné a členství,“ upřesňuje Ondřej Štěpánek z fitness franšízy Expreska, která chce s dalšími sportovními zařízeními propagovat fitness obor a ukázat široké veřejnosti, čeho je možné docílit pravidelnými cvičením.

 

Fitness, aktivní zábava pro celou rodinu

Fitness je podle aktuálních průzkumů nejčastěji provozovaným sportem v České republice a „propadla“ mu každá druhá aktivní česká žena. Potvrzují to výsledky ankety Sport roku 2014 portálu Sportcentral, v níž sportující Češi označili fitness, společně s jízdou na kole, jako nejoblíbenější sport. Fitness má mnohem větší záběr, než by se mohlo zdát a dnes nabízí výběr z téměř 200 sportovních pohybových aktivit a cvičení, což z něj činí nejuniverzálnější sport vůbec.

 

Češi v ohrožení

Podle průzkumů je každý druhý Čech ohrožen nadváhou či obezitou. Projektem Dny Fitness chtějí jeho organizátoři pomoct začlenit zdravý životní styl a hlavně pohyb do jejich každodenního života. „Naším cílem je v lidech zakořenit myšlenku pravidelné přiměřené fyzické aktivity a nastartovat tak proces ozdravení tloustnoucí české populace, která v nedávném celosvětovém průzkumu obezity skončila na alarmujícím devátém místě,“ varuje Jana Havrdová. 

 

Jak se přidat?

Zapojit své fitness centrum do akce Dny fitness můžete na www.dnyfitness.cz. Pro organizace, které jsou premium členy České komory fitness je účast zcela zdarma. Seznam všech zapojených fitcenter najdete na www.ceskakomorafitness.cz.

 

-red-
Foto: www.imagio.cz & www.expreska.cz

Diskuze k článku: Dny fitness opět rozpohybují celé Česko

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tato novinka?

Líbí 24 71%
Nelíbí 10 29%

Celkový počet hlasů: 34