FISAF a evropské dotace pomáhají novým instruktorům

Český svaz aerobiku, fitness a tance FISAF.cz úspěšně realizuje grant z Evropského sociálního fondu v oblasti podpory posílení zaměstnanosti z Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost. Díky projektu s názvem "Podpora uplatnění osob ve fitness profesích" nabízí FISAF.cz pro osoby pečující o děti do 15 let věku možnost rekvalifikace zdarma v žádaných fitness oborech aerobik instruktor, bodystyling instruktor, Body and Mind instruktor a instruktor dětského aerobiku.

    

„Projekt byl zahájen v březnu loňského roku pro 50 zájemců. V první skupině přihlášených osob - FISAF Body and Mind a FISAF Aerobic Instructor bylo podpořeno 29 osob, z toho jeden muž. Aktuálně evidujeme 13 absolventů kursu, kteří díky projektu získali živnostenské oprávnění na vázanou činnost Poskytování tělovýchovných a sportovních služeb,“ řekla Jana Hubačová, manažerka projektu ze školicího centra FISAF.cz.
Hlavním cílem projektu je komplexně připravit osoby pečující o dítě do 15 let na možnost pracovního uplatnění instruktora skupinových cvičení. Projekt umožní nalézt uplatnění i osobám, které si z finančních důvodů nemohou normálně celý rekvalifikační kurz (155 hodin) bez přispění dotace dovolit.
„Díky špičkovým lektorům získají absolventi kursů dostatečné odborné znalosti, praktické zkušenosti i sebevědomí pro zahájení a výkon samostatné podnikatelské činnosti. To potvrzují i velmi příznivé ohlasy od účastníků, z nichž většina předpokládá v oblasti fitness v budoucnu pracovat,“ dodává Hubačová. 
Školicí centrum FISAF.cz získalo z EU finanční prostředky pro další projekt „Podpora uplatnění osobe ve fitness profesích II“, který bude otevřen pro všechny zájemce od 1. května 2013. Vyškolení fitness profesionálové jsou zároveň členy České komory fitness, díky čemuž získají pojištění odpovědnosti a mohou hledat lépe uplatnění i v zahraničí. 
Projekt je financován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu lidské zdroje a zaměstnanost a státního rozpočtu ČR.

Pokud vás projekt zaujal a chcete se jej zúčastnit, více informací najdete na www.fisaf.cz.

-kjar-

Diskuze k článku: Evropské dotace a FISAF pomáhají novým instruktorům

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Líbí 45 70%
Nelíbí 19 30%

Celkový počet hlasů: 64