FIBO Innovation Awards představilo finalisty

Letošní ročník ocenění FIBO Innovation Awards přichází s novinkami. Poprvé budou předávány tři ceny: Cena poroty, cena veřejnosti a cena odborných návštěvníků. Výsledkem je, že 12 finalistů musí přesvědčit tři naprosto rozdílné cílové skupiny. Budou muset ustát pohled odborné poroty, zvítězit u provozovatelů a instruktorů a zalíbit se spotřebitelům
Zúčastnit hlasování se můžete na www.fibo.de/abstimmung_innovation_award. Vítězové jednotlivých kategorií budou prezentováni na FIBO Party 9. dubna. V průběhu veletrhu si návštěvníci mohou jednotlivé produkty prohlédnou na jednom místě v rámci FIBO INNOVATION FORUM v hale 4.2.

 

Představujeme finalisty  
 

cosinuss one - hrudní pás je zastaralý


FIBO Innovation & Trend Award - Cosinuss OneCosinuss one je snímač do uší pro sportovce, kteří mají zájem získat více zpětné vazby od svého těla. Pohodlný a přesný přístroj je první, který umožňuje uživatelům sledovat nejen tepovou frekvenci, ale také tělesnou teplotu při práci venku. To je důležitá fyziologicky proměnná hodnota s významným dopadem na výkon sportovce. Srdeční frekvence je stanovena opticky za použití LED světla a světelného senzoru, který činí klasický hrudní pás zastaralým. 

 

 

Faszienzirkel od Dr. WOLFF na vlně fasciálního tréninku
 

FIBO Innovation & Trend Award - Dr. Wolff Faszienzirkel

Fasciální trénink je aktuálně jedním z velkých trendů v terapii a fitness. Podpůrné zařízení řady Dr. WOLFF Blackroll nabízí pokročilou metodu fasciálního rolování. Díky umístění na podstavci může být lépe využitelná pro netrénované, méně výkonné a starší jedince než tradiční metoda bez opory. Dr. WOLFF Faszienzirkel se skládá ze čtyř přístrojů pro fasciální rolování paží, nohou, ramen a zad či krku.
 

 

 

 

Flybration: s vibracemi k odstranění nerovnováhy

FIBO Innovation & Trend Award - EPL Flybration

Senzory vložené v pojízdném měřicí platformě řídí vibrační trénink v závislosti na stabilitě těla. LED displej ukazuje, zda stabilita tělo je dostačující, nebo je třeba ji zlepšit. Jinými slovy: funkce zpětné vazby reguluje výkon, zatímco měřicí funkce zvyšují motivaci. Celkově vzato je Flybration zaměřen na kompenzaci nerovnováhy, zlepšení stability těla a procvičení mozku. Používání přístroje se doporučuje zejména u lidí s problémy s koleny, kyčlemi nebo zády. 
 

 

 

FIBO Innovation & Trend Award - EPL Concentrainer

Concentrainer pro lepší koordinaci a rovnováhu

Druhý nominovaný produkt od EPL byl vyvinut pro zaplnění prostoru mezi vytrvalostním a svalovým tréninkem. Využíváním speciálně vyvinutých programů Concentrainer posiluje hluboké svaly a mentální fitness a zároveň přispívá k prevenci pádu. Kombinace pohybového systému a softwaru umožňuje ohýbání, naklánění a otáčení cvičení. Provoz v tomto speciálním pohybové rovině umožňuje kognitivní svalový trénink. 

 

 

FIBO Innovation & Trend Award - GYM AESTHETICS underwear

High-Tech Underwear: tak trochu jiné spodní prádlo

Technologie senzorů je integrovaná do spodního prádla tak, aby mohla nahrávat sílu a pohybová data více než 900 fitness cvičení, ať jsou prováděna na strojích, s volnými váhami nebo freestylově, a počítá počet opakování, svalovou sílu a aktivní napětí. Také rozpozná, když jsou cviky prováděny nesprávně. Měření pomocí spodního prádla na svalech na nohou může být doplněno spodním tričkem měřícím data trupu. Dohromady pak vytvoří obsáhlou sérii dat. V propojení s Bluetooth a aplikací na telefonu získají uživatelé pomocí virtuálního trenéra okamžitou odezvu.
 

 

 

Létat jako IKARUS

FIBO Innovation & Trend Award - ICAROS

Zažít pohyb, jako byste lítali, zatímco pracuje celé tělo, je přednost systému ICAROS. Zařízení kombinuje dokonalý mechanismus s posledními technologiemi virtuální reality. Hraní a tréninková jednotka tak dostávají zcela nový rozměr. Navíc je celý systém bezdrátový, nevyžaduje připojení k elektřině, internetové či jiné připojení. ICAROS posiluje zejména svaly trupu a horní poloviny těla, nicméně je výborný pro zvýšení uživatelského vnímání rovnováhy a koordinace.

 

 

 

FIBO Innovation & Trend Award - JABRA Sport Coach Wireless

Sluchátka Jabra Sport Coach Wireless s pohybovým senzorem

Jabra byla nominována za Jabra Sport Coach Wireless sluchátka s integrovaným pohybovým senzorem TrackFit. Pro snazší dosažení uživatelsky definovaných cílů nabízí hlasem vedený koučink, poskytující informace o vzdálenosti, včetně rychlosti, počtech kroku, tempu a kalorickém výdeji. Samozřejmostí je odolnost proti potu, kontakt s vodou, či prachem a jejich kompatibilita s předními aplikacemi na cvičení jako Runtastic, Runkeeper, Endomondo a další.

 

 

 

Connexus, ještě jednodušší konstrukce na funkční trénink

FIBO Innovation & Trend Award - Johnson Health Tech Connexus

Výběrem konstrukce Connexus od Johnson Health Tech. porota vybrala produkt, který nejen šetří místo. Díky modulárnímu designu také nabízí množství cvičebních možností na jediném zařízení. Dokonce jediný modul poskytuje variabilní tréninkové možnosti pro osobní trénink či malou skupinu.

 

 

 

 

 

FIBO Innovation & Trend Award - Kaatsu Ou Training System

Systém Kaatsu Training vyčerpá svaly paží a nohou

Kaatsu to je japonská metoda silového tréninku. Vynalezl ji Dr. Yoshiaki Sato v roce 1966, Kaatsu představuje senzory kontrolované popruhy, které se připoutávají kolem horní části paže nebo stehna. Po umístění zpomalují krevní oběh, aby velmi rychle vyčerpaly svaly. Cílem je výrazný nárůst svalové hmoty s minimálními zátěží.

 

Fitness equipment od MB Barbell Sport OY

PM_FIBO2016_Inno-Trend-Award_MB Barbell Sport_Fitness Equipment

Produkt od MB Barbell Sport ruší potřebu sundávat činku na zem, když potřebujete snížit zátěž u tréninkového zařízení. Fitness equipment product uvolní váhu válců a kabelů tak, že uspořádá váhu na kolejnici.

 

 

 

 

 

PM_FIBO2016_Inno-Trend-Award_Move to Live_XT-One

XT-one od MoveToLive není jen další cross-trainer

XT-one se snažil vytvořit jednodušší a dostupnější eliptikal. S jedním zařízením mohou uživatelé vytvářet pohyb ve čtyřech různých směrech. Přístroj jim umožňuje chůzi, jogging, vysokohorskou chůzi a lezení. Díky tzv. quick start tlačítkům nabízí XT-one také možnost přímo měnit typ pohybu. 

 

 

 

 

YAB.s – tak trochu jiné činky

PM_FIBO2016_Inno-Trend-Award_YAP Fitness_YAB

YAB Fitness oživilo činky. Tyto jednoručky byly vyvinuty za spolupráce fyzioterapeutů a produktových designérů. Jsou ergonomicky tvarované, takže obejmou tělo a chrání klouby, zatímco je prováděn mnohem více efektivní trénink. S různými možnostmi úchytů jsou vhodné jak pro začátečníky, tak pro pokročilé. Další inovace je v tom, že činky není nutné držet, lze je zavěsit například za nohy atp.

 

 

 

 

 

Více informací o veletrhu najdete na www.fibo.de.

 

Autor: Karel Jarušek
Foto: FIBO

 

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Líbí 22 69%
Nelíbí 10 31%

Celkový počet hlasů: 32