FIBO letos poprvé představí FIBO Funkční fórum

Poslední vývoj v mnoha fitness centrech jasně ukazuje, že funkční trénink je jeden z dominantních trendů. V mnoha tělocvičnách je nyní funkční trénink dostupný v ceně vstupu, či členství. Někteří předělávají své prostory z části na funkční zóny a investují do tohoto „trojrozměrného tréninku“. Také stále větší počet sportovců objevuje výhody funkčního tréninku, který může pomoci zlepšit sílu, vytrvalost, stabilitu, rychlost a koordinaci. Veletrh FIBO také podporuje funkční trénink a na loňském ročníku veletrhu bylo představeno mnoho vhodného vybavení, konceptů, vzdělávání a vývoje všech významných značek. Vzhledem k silné poptávce bude nabídka pro návštěvníky v roce 2014 rozšířena. Poprvé, ve spolupráci s IFAA a Perform Better a za podpory časopisu TRAINER, představí FIBO Funkční fórum. Návštěvníci FIBO 2014 najdou toto fórum v Group Fitness Hall 9a.

Témata týkající se všech aspektů funkčního tréninku budou prezentována v odborných přednáškách, stejně jako v teoretických a praktických ukázkách. Návštěvníci získají úvod k fitness programům "Performance Trainer" a "Speedball SM Fitness ", a na technickou analýzu s názvem "Sreening funkčního pohybu".  Performance Trainer je skupina cvičení kombinující funkční cvičení pomocí různých náčiní. To zahrnuje běžecké pásy, fitness tyče, pěnové válce, TRX, lana a VIPR . Cílem je rozvíjet profesionalitu a rozmanitost skupinového cvičení a funkčního tréninku. Avšak pouze s využitím malého zařízení, které je k dispozici v tělocvičně, v kombinaci s vlastní hmotností sportovce. Fitness program Speedball SM Fitness oproti tomu používá kombinaci bojových umění a funkčního tréninku. Screening funkčního pohybu je standardizovanou, celosvětově známou technikou pro analýzu základních pohybových vzorů. Získané výsledky poskytují potřebné informace pro vypracování individuálních tréninkových plánů, jejichž cílem je zejména kompenzovat slabé stránky a zlepšit pohybové dovednosti.
 

FIBO Funkční fórum je určeno pro osobní trenéry, instruktory, provozovatel fitness, ale také pro fyzioterapeuty, centra zdraví a rehabilitace, sportovní vědce a lékaře, stejně jako školy a sportovní kluby.
 

-red-
Zdroj a foto: FIBO