Fitness Klokan: S kvalitou, ale pomaleji

Center, která jsou pesimisticky naladěná, je hodně. O těch tu však rozhodně psát nebudeme. Společně s partnerem tohoto prvního dílu, společností IQ pohyb, jsme oslovili úspěšná centra a postupně budeme na stránkách časopisu i na webových stránkách představovat jejich příběhy.
 

S Klokanem v Budějovicích nově a jinak

Českobudějovické Fitness Klokan otevřelo své brány teprve před rokem. Zabírá plochu 400 m2 a v nabídce nechybí multifunkční sál a zrcadlový sál s lekcemi spinningu a nově i SM systémem. K fitku patří i recepce s barem a doplňkovým prodejem. Tedy zdánlivě běžné centrum, mohl by si říci nezaujatý pozorovatel.

 

Jsme jiní

„Snažíme se odlišit přístupem ke klientovi, ke každému přistupujeme individuálně. Díky školením se postupně snažíme zdokonalovat a nabídnout klientům profesionální péči s ohledem na jejich zdraví. Chceme jít a jdeme cestou, která má budoucnost. Nejde nám o to, abychom klienty na lekcích zničili tak, že se nebudou druhý den hýbat, ale o to jim v dnešní době – při dnešním způsobu života – pomoci a naučit je používat své tělo správně.

Objevit mnohdy zapomenuté a nepoužívané svaly a naučit je opět správně používat. Baví nás práce, při které jsou vidět výsledky, přestože někdy je to běh na dlouhou trať. Avšak i malinká zlepšení u některých klientů pro nás znamenají mnoho a je to pro nás důkaz, že jdeme tím správným směrem.
Snažíme se působit jako studio, ve kterém se klienti budou cítit vždy pohodlně a téměř jako doma,“ komentuje odlišnost a zaměření centra Alexandra Tilpová z Fitness Klokan.
V centru nenajdete klasické posilovací stroje jako jinde. Zaměřuje se na funkční tréninky a to, co nejvíce využívají u svých klientů, je váha jejich těla.

 

Strategie a co by šlo udělat jinak

Alexandra Tilpová popisuje zvolenou strategii slovy: „Zatím jsem nepřišla na nic, co bych na začátku udělala jinak. Možná je to ještě krátká doba, ale připadá mi, že od začátku máme jasný směr, a tím jdeme. Samozřejmě je někdy mnohem snažší ustoupit a podlehnout "trendu a tlaku okolí", nicméně my jsme se vydali delší cestou, ale pořád z ní nehodláme uhnout a nechceme se zařadit do davu s tím, že bychom byli jedním z fitness center v Českých Budějovicích, kde je všechno stejné jako v ostatních.“
 

Členství nebo permanentky?

V tomto centru mají klienti na výběr mezi členstvím a permanentkou. „Klienti využívají obě formy a záleží na jedinci, jak často hodlá naše centrum využívat. Podle toho si zvolí mezi možností členství nebo permanentky. Přes léto je asi pochopitelné, že se klientům více vyplácí permanentka, kdy "dovolenkový režim" naruší jejich pravidelné chození na lekce,“ vysvětluje Alexandra Tilpová cenovou strategii. Podle jejích slov je také naopak poté pro klienty lepší, z finančního hlediska, stát se členem a neomezeně využívat nabízených služeb.
 

Úspěchy

Alexandra Tilpová vysvětluje, že jejich úspěchem je především spokojenost klientů. To je pro ně největší ocenění: „Úspěchem je pro nás každý spokojený klient, který za námi přijde s tím, že jsme mu v něčem pomohli, něčeho ho zbavili a že se díky nám cítí lépe.“

Informace o centru najdete na stránkách fitnessklokan.cz.

 Máte také pocit, že se vám daří a chcete se o to podělit? Budeme rádi za váš příběh na e-mailu kontakt@fitacademy.cz. Další úspěšné ve fitness můžete sledovat na www.fitnessbusiness.cz/uspesni. 


-red-
Foto: Fitness Klokan

Diskuze k článku: Fitness Klokan: S kvalitou, ale pomaleji

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Líbí 40 75%
Nelíbí 13 25%

Celkový počet hlasů: 53