H.E.A.T. pro malá i velká centra

H.E.A.T Program® před několika lety postupně zaplavil celou Českou republiku. Českému zastoupení tohoto programu se doslova podařilo rozchodit Česko. Do center se konečně dostali klienti, kteří by jinak brali fitness centrum obloukem, protože se styděli, nebo jim nabídka skupinových lekcí přišla příliš složitá. A tak se H.E.A.T. stal doslova hitem poslední sezon mezi aerobními aktivitami ve fitness.

Co je H.E.A.T?

Dnes už snad není provozovatele, který by tento sport neznal. Ale trochu teorie neuškodí. Na běžeckých pásech Maxxerunner může každý provozovat ten nejzákladnější lidský pohyb, kterým je chůze. H.E.A.T., jak už název napovídá (High Energy Aerobic Training - aerobní cvičení s vysokým energetickým výdejem), však není jen pro začátečníky, ale stal se mj. oblíbenou složkou výkonnostního tréninku profesionálních sportovců. Díky sklonu pásu neustále mírně do kopce, nedochází k významnému zatížený kloubů a páteře, tedy je zdravotního hlediska přijatelnější. Výhodou je také fakt, že si klienti mohou sami nastavit intenzitu cvičení podle svého aktuálního zdravotního stavu a kondice - délku kroku, sklon kopce, rychlost chůze a odpor pásu. Pozitivně pak takový pohyb působí na oběhový systém, krevní tlak, odolnost kloubů a schopnost koordinace. Tato specifika ho zařazují i mezi trendy vhodné i pro klienty s jistým zdravotním omezením (např. kardiaky a cukrovkáře). V H.E.A.T. programu se klade velký důraz na kvalitu vyškolení lektora, protože ten cvičební hodinu nejen vede, motivuje klienty, ale zároveň dohlíží na zdravotní stránku cvičení.

Jaké novinky přináší H.E.A.T. pro provozovatele?

Poprvé byl H.E.A.T. Program® světu představen již v roce 2004 na fitness veletrhu v italském Rimini. Jako novinku ho pak poprvé u nás představil v současné době jediný Master instruktor H.E.A.T. Programu®, Michal Pietrak. H.E.A.T. se od té doby pohnul dopředu, přestal být zařízením pouze pro velká či drahá fitness centra. V současnosti ho jeho výhodné cenové podmínky přiblížily i menším či začínajícím sportovním zařízením. Cenová nabídka začíná na 7890 Kč měsíčně za 11 kusů repasovaných strojů s možností exkluzivity pro město až na 5 let a s marketingovou podporou odpovídající velké značce (letáky, bannery, školení trenérů).

H.E.A.T. a Spoteee společně

A vývoj jde dál. Světovou novinkou v Čechách je H.E.A.T. Spoteee, při kterém se pojí aktivní chůze na páse - H.E.A.T. Program® s aktivním vnímáním video projekce, která se snaží identicky odrazit pocity, vjemy a dynamiku při chůzi či běhu venku v přírodě či ve městě. Tedy v reálném prostředí, kde člověk žije. Zapojením třetího smyslu, kterým je zrak, eliminujeme jakékoliv procesy, které by mohly ovlivňovat negativním způsobem pohybovou aktivitu - jako např. psychickou únavu nebo stres z práce. Více informací o Spoteee najdete v naší recenzi.

Je prokázáno, že jakékoliv vjemy, které proniknou do našeho mozku, jsou z 80% vjemy zrakové. Pokud jsou u cvičícího zapojené oči pomocí věrné kopie venkovního terénu, cesty a ještě k tomu se obraz pohybuje směrem kupředu (chůze po lesní cestě, horskými stezkami, skalnatými žleby či ulicemi Londýna, Paříže, Prahy), máme zajištěnu i vnitřní motivaci mozku k pohybu, tedy chůzi. H.E.A.T. Spoteee je unikátním světovým projektem, který je připravován profesionálním teamem kameramanů a střihačů, kteří všechny trasy aktivně projdou s kamerou a tedy reálně natočí pocity chodce či běžce v tomto prostředí. Trasy jsou natáčeny ve vysokém rozlišení FULL HD, což realitu obrazu při promítání na velké plátno při lekci maximálně přiblíží.

Sečteno a podtrženo, potenciální provozovatel může provozovat centrum za méně jak 8000 měsíčně bez dalších vstupních nákladů na pořízení strojů. Když se rozhodne přidat Spoteee, může mít navíc novinku, kterou ještě nikdo v okolí nenabízí. Ve fitness podnikání vždy záleží z větší části na odhodlání, píli a schopnostech samotného provozovatele, který se do tohoto programu zapojí. H.E.A.T Program však může poskytnout dobrý start i relativně hladký průběh, nejen díky marketingové podpoře.

- kjar -

Foto: H.E.A.T. Program

Diskuze k článku: H.E.A.T. pro malá i velká centra

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Líbí 26 81%
Nelíbí 6 19%

Celkový počet hlasů: 32