Jak na sportovní centrum, které se o sebe postará (skoro) samo

Udrží vám 100% pořádek v rezervacích, při malé obsazenosti ubere na klimatizaci či vytápění, nenechá nikoho projít bez zaplacení a ještě dokáže zvýšit tržby na baru. Ne, není to nový „superzaměstnanec“, ale sofistikovaný řídicí a rezervační software, který už najdete i v českých centrech.

Rovnou se na příkladu rezervačního systému CLUBSPIRE podíváme, co všechno takový chytrý program umí, a jak funguje.
 

Klienti se obslouží i sami

Systémy typu CLUBSPIRE se skládají z tzv. modulů. Čím více takových modulů do svého systému poskládáte, tím víc bude vaše sportovní centrum samoobslužné. Výhodou také je, že si systém sestavíte na míru a neplatíte za to, co byste nevyužili.
Samoobslužný provoz pak přináší vyšší komfort zákazníkům, kteří:

 • si sami přes internet provedou rezervaci,
 • jsou členy klubu
 • využívají kreditový účet nebo permanentku,
 • díky kódu nebo čipové kartě se turniketem sami dostanou až na sportoviště
 • a stejným čipem odemknou a zamknou skříňku v šatně.

Vše funguje rychle, pohodlně a bez zdržování. Do vašeho centra mohou přijít díky takovému systému v podstatě bez peněz. Na čipovou kartu si totiž mohou nabít kredit, ze kterého se strhává třeba i nákup ionťáku po cvičení na baru nebo koupě dalšího občerstvení či sportovních doplňků v automatu zcela bez obsluhy.
 

Výhody rezervačního systému pro provozovatele

Hlavní výhody jsou tři - úspora času, úspora peněz a maximální kontrola nad řízením provozu. Ale pojďme na to konkrétně:

 • Trápí vás černé vstupy? Turnikety a inteligentní řízení vstupů vás jich zbaví. Sami si díky nim určíte, kdo a kam může. K službám, které klient nemá zaplacené, se prostě nedostane.
 • Chcete ušetřit na energiích? Systém zapne osvětlení, klimatizaci i vytápění podle aktuálního stavu rezervací. Nic neběží naprázdno a třeba saunu umí Clubspire vyhřát právě včas před příchodem prvního klienta.
 • Nebaví vás neustále hlídat, kontrolovat a zaučovat personál? Obsluhu můžete díky systému zredukovat na minimum. Výrazně ušetříte.

A hlavně - rezervační systém využijete i pro vlastní rozvoj podnikání. Nejen, že na něj budete mít více času, ale hlavně získáte potřebné nástroje. Clubspire umí například:

 • skvěle komunikovat se zákazníky pomocí e-mailů či SMS,
 • srovnávat různé skupiny zákazníků,
 • vyhodnocovat prodeje, zisk i jednotlivé členy obsluhy.

To vše máte kdykoliv dostupné na jednom místě a v jednom systému. Už věříte, že se vám může investice do rezervačního systému rychle vrátit v podobě vyšších tržeb i vyšší obsazenosti?
 

Chci vidět, kde to už funguje

Systém Clubspire nevyužívají jen fitness a wellness centra, ale i sportovní kluby a centra volnočasových aktivit. Ostatně, proklikejte si ohlasy na Clubspire od lidí, kteří jej skutečně používají. Nedávno mezi ně přibyl například brněnský Cross Fit New Park a plzeňský Kalikovský mlýn.
A pozor, Plzeň nezmiňujeme náhodou. Kalikovský mlýn je totiž jedno z mála plně automatizovaných bezobslužných center v ČR. Vítejte v budoucnosti.

PR článek
Foto: Clubspire

Diskuze k článku: Jak na sportovní centrum, které se o sebe postará (skoro) samo

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek