Jak založit vlastní taneční školu?

Sníte o tom, že budete moci jednou dělat to, co vás baví a z vašeho koníčku se tak rázem stane vaše zaměstnání? Milujete tanec? Práci s lidmi a zábavou? Pak snad každý z vás, kdo kdy měl co dočinění s tanečním světem, ať už okrajově či interně, se někdy zasnil při myšlence na vytvoření svého vlastního tanečního klubu či přímo školy. A proto jsme se rozhodli pro vás vytvořit záchytné body, které by vám mohli pomoci při realizaci vašeho snu či myšlenky formou našeho miniseriálu. Dnes přinášíme první část s obecnými informacemi.

1. KROK: NA CO SI DÁT POZOR
Jedním z prvních nejdůležitějších atributů je stanovit si své cíle, které by měly mít jasně danou stupnici hodnot a priorit, které by se měly vyvažovat a současně také doplňovat. Jednotlivé kroky by se neměly přeskakovat a v budoucnu by měl být zaznamenaný jistý posun. Zda směrem kupředu či nikoliv ukáže až čas a vaše píle. Vy sami byste měly být schopni zvládat a řídit své cíle. Je důležité postupovat krok po kroku a začít s těmi nejdůležitějšími věcmi a položit tak pevné základy pro celkový rozvoj vaší firmy.
Dále je dobré vyvarovat se okolním vlivům, které by mohly zapříčinit váš případný neúspěch, ať už ve formě lidí, kteří se budou často snažit váš původní záměr pozměnit, přizpůsobit si k obrazu svému či dokonce úplně celý změnit. Nebo také ve formě případných nesnází či nezdarů, které často bývají součástí projektů, které jsou u zrodu. Důležité je vytrvat a jít dál za svým snem.

2. KROK: JAK ZAČÍT
V poslední době se rozmohl trend v zakládání různých tanečních škol či klubů, které jsou skoro na každém rohu a z nichž pouze hrstka přežije rok svého působení. Proto je důležité začít tím, že si stanovíte služby, které nabízíte. A zároveň si budete schopni odpovědět na několik otázek:

  •  Kdo by měl vaši taneční školu navštěvovat, tedy o jakou cílovou skupinu by mělo jít?
  •  Měly by to být děti, adolescenti, dospívající mládež či penzisté? 
  • Měla by vaše škola nabízet služby pouze soutěžního, tedy profesionálního tanečního rázu nebo by měla být určena i pro rekreační tanečníky, kteří Vás navštěvují pouze občasně?
  • Jak vyhovět klientům a přitom si udržet svůj standart?

Dále bude potřeba zjistit, zda Vaši klienti budou mít o tento druh služby vůbec zájem. V tomto odvětví jde o zábavné trávení volného času, avšak i to má svůj omezený potenciál.

3. KROK: JAK ZÍSKAT KLIENTY
Tak toto je snad nejčastější otázka nás všech. Jak vyhovět klientům, aby vás neustále navštěvovali a byli spokojení? Musí být zachována rovnováha. Tu získáte v pevně stanoveném řádu, který je přijatelný a vyhovující jak pro klienta, tak navrhovatele. Dále je důležité jednání s lidmi. Každý člověk je zcela individuální osobnost s rozdílným charakterem a rysy osobnosti. Přesto je důležité zachovat univerzalismus, tedy s každým jednám podle stejných měřítek a kritérii. V neposlední řadě je důležité být stále inovativní, to znamená přicházet s novými nápady, návrhy, různými vylepšenými technikami. Lidem se to líbí, nenudí se a mají potom pocit, že se pořád něco děje a oni můžou být součástí toho dění a přijde jim, že se po všech stránkách vyvíjejí a k něčemu spějí.  A nakonec, výsledky musí být vidět! Klienti musí mít možnost se realizovat, ne jen se o možnostech bavit a polemizovat. Postupem času je dobré začít s globalizací a propojení všeho. Pak jste na správné cestě si svou klientelu zachovat a případně ji nechat rozrůst o další řadu návštěvníků i z jiných odvětví.

4. KROK: DOBŘÍ LEKTOŘI A UČITELÉ
Klienti platí za služby, které jim poskytujete, a na oplátku chtějí výsledky. Není se čemu divit, a proto musí být učitelé či lektoři, kteří u vás učí profesionálové 

po všech stránkách. Jednoznačně jde o to, aby svou práci odváděli dobře, a na takové úrovni jakou vy sami zvolíte a stanovíte. Vždyť jde o vaši vizitku a 

jméno. Musí mít také kladný vtah k lidem a musí umět učit, ve smyslu vést a předávat poznatky či taneční um. Musí sloužit jako dobrý vzor pro vaše návštěvníky, kteří se s nimi chtějí ztotožnit či spolupracovat.

5. KROK: PŘÍJEMNÉ PROSTŘEDÍ
Cílem každého vlastníka či majitele je vytvořit pro své klienty příjemné prostředí, které by rádi navštěvovali a do kterého by se také rádi vraceli. A to vše platí dvojnásob u zakládání tanečního studia, neboť tanec je z velké části také o estetické záležitosti. Co se týče přímo místnosti určené pro vyučování tance, tak zde musí být zachován vhodný povrch, na němž budou moci klienti vykonávat činnost, tak aby nedošlo k nějakému úrazu.

V dalším článku se společně zaměříme na příklady jednotlivých, konkrétních situací jak se vyvarovat případným problémům a popřípadě jak problémy vyřešit.

Autor: Josef Baláž

Foto: www.freedigitalphotos.net

Diskuze k článku: Jak založit vlastní taneční školu?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Líbí 39 75%
Nelíbí 13 25%

Celkový počet hlasů: 52