LEBERT FITNESS aneb „Nový fešák ve městě“

Minulý týden se teamu Fit Academy poštěstilo absolvovat další ze série školení za kterým stojí Active Life Evangelists s.r.o. (známe například z Flowinu). Šlo o první takové školení u nás a byli jsme z celého konceptu i školení nadšeni. 

Trochu si proto načrtněme o čem Lebert Fitness je. V současné době se k nám dostali první dvě pomůcky a to Buddy System a Equalizer.

Buddy Systém je popruh na první pohled podobný TRX, ale jde o zcela odlišný koncept. A nutno říct, že koncept, který u nás zatím nemá obdoby. Jde o oboustranně uchytitelné pásy s 5 madly, kdy na každé straně stojí jeden cvičenec. Ano slyšíte dobře, ke cvičení na Buddy systému (Buddy se dá volně přeložit jako „kámoš“) budete potřebovat partnera. Na každé straně stojí jeden a na bázi přetahování se a vytváření si pevných bodů, navzájem cvičí. Popisovat tento systém slovy vám moc nedá, proto se koukněte na: https://youtu.be/_4ouHoKWJWY, nebo rovnou na videa pod článkem.

Jaké vidím výhody této novinky:

  • Na místo úchytů, konstrukcí, dveří a dalšího vybavení potřebujete jen dva klienty.
  • Úspory, stačí vám jeden buddy systém pro dva cvičence.
  • Motivace klientů, vytvoří se dvojice a navzájem se spíše namotivují přijít zase příště a cvičit spolu.
  • Zábava: Lebert systém, právě díky týmové práci, je daleko zábavnější než jiné skupinové lekce, kde sice jsou klienti společně, ale každý na svém "písečku".

Druhá pomůcka, je tzv. Equalizer, stručně by se dal popsat jako dvojice železných branek s úchyty. Equalizer se dá využít na silové i kondiční cvičení, dá se z něj vytvořit překážková dráha, připomínající dětského skákacího panáka, stejně tak se na něm dá posilovat s vlastní váhou. Bytelná konstrukce skvěle poslouží na tricepsové dipy, kliky, přítahy na záda a další variace cviků.
Opět se podívejte na video: https://youtu.be/-7DcrhFkMkQ, nebo na videa pod článkem.

Equalizer je k dostání v růžové a žluté barvě, skvěle se hodí k funkčnímu tréninku, mohou s ním cvičit lidé různých skupin od dětí, přes profesionální sportovce, až po seniory. Ve spojení s Buddy systémem můžete vytvořit velmi zábavnou, účinnou a neuvěřitelně variabilní lekci, kterou pod kvalitním vedením lektora budou klienti vyhledávat a konečně se „skupinovým“ lekcím bude skutečně dát říct skupinové.

Pro více informací se podívejte na:
https://www.lfcz.cz
https://www.facebook.com/LebertfitnessCZ

 

Jaroslav Stružka, Fit Academy, www.fitacademy.cz/consultancy

Diskuze k článku: LEBERT FITNESS aneb „Nový fešák ve městě“

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Skvělý 63 53%
Dobrý 17 14%
Horší 22 18%
Nelíbí 18 15%

Celkový počet hlasů: 120