Máte ve fitku trenéry, nebo specialisty?

Nedávno si jeden můj kolega stěžoval, že se mu nedaří udržet klientelu tak jak by si přál. Že se svými stabilními klienty sotva vystačí a ačkoliv přijdou noví, není spoleh, že zůstanou. A že ho to vlastně takhle nebaví. 
Stává se to i vám, či vašim trenérům? A jste specialisté, nebo trénujete kohokoliv kdo projde dveřmi vašeho fitka a náhodou projeví zájem o trenérské služby? 

I fitness byznys hraje podle pravidel trhu, proč by tomu také mělo být jinak než u ostatních oborů? Říká se tomu příliš široký záběr. Specializace je to, co vám vydělá dostatek peněz a zajistí nejen stálý přísun, ale i udržení klientely. A proč? Protože proč bych jako klient hledal trenéra který umí všechno a platil mu něco navíc, když on má stejný záběr jako ostatní?
Pokud stojíte v řadě trenérů, kteří si svoji klientelu nevybírají, jak chcete na svoje klienty správně cílit a budovat tak úspěšně svůj byznys?

Když se zaměříte na jeden typ klientů, budete lepším trenérem, protože se můžete sám lépe specializovat, jít více do hloubky problémů svých klientů, lépe se vzdělávat, bude vás to všechno stát daleko méně. Pro specialisty je mnohem jednodušší efektivněji cílit svůj marketing, než když se zaměříte obecně a také specialisté dostanou vždy lépe zaplaceno.
Popřemýšlejte proč tomu tak je!

Najděte si svoji cílovou skupinu - mohou to být těhotné ženy, běžci, či jiní sportovci, ženy, které chtějí zhubnout, senioři, kardiaci, nebo i cukrovkáři. Nejvíce klientů má např. můj kolega, který se zaměřuje na poúrazové syndromy. Možnostem se meze nekladou a sami uvidíte, že se specializací budete několikanásobně úspěšnější, než s obecným zaměřením.

Tip 1: Silné ročníky generují v posledních několika letech hodně těhotných žen, které chtějí cvičit před i po. Zkuste se na ně zaměřit!
Tip 2: Populace celkově stárne a proto seniorská skupina, donedávna velmi opomíjená, začíná být zajímavá a schopná utratit peníze za specialisty.

Karel Jarušek, Fit Academy, www.fitacademy.cz/consultancy/ 
 

Diskusní téma: Máte ve fitku trenéry, nebo specialisty?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Kolik máte ve fitku trenérů?

Jednoho 31 57%
2 - 5 12 22%
5 a více 11 20%

Celkový počet hlasů: 54