Mistr světa Petr Vaniš prodává své fitness v Praze

Petr Vaniš je známý český kulturista, který má za sebou řadu úspěchů na domácí i světové půdě. K těm největším patří titul Mistr světa a Mr. Universe. V současné chvíli prodává své pražské fitness a stěhuje se do USA.
V roce 2011 se mu podařilo, jako prvnímu Čechovi, nominovat na nejprestižnější soutěž Mr. Olympia. „Kulturistika, ale není sportem, kterým by se i na profesionální úrovni dalo uživit. Proto jsem se rozhodl k již zavedenému fitku PeVan Gym Team v Sedlčanech vybudovat PeVan Gym v Praze. V roce 2012 jsem tedy začal hledat vhodné prostory, ale nebylo to vůbec lehké. Až po půl roce jsem našel vyhovující prostory,“ komentuje začátky Petr Vaniš.

Prostory začal budovat až v červenci, kdy již byl již v plné dietní přípravě na vysněnou soutěž Mr. Olympia 2012. Termín otevření byl stanoven na 3. září 2012 a tudíž na zařízení prostor svépomocí s rodinou a přáteli nezbývalo moc času. I přes to ale slavnostní otevření proběhlo dle plánu a za velkého zájmu veřejnosti, odborníků i sponzorů.

Sportovní vrchol Mr. Olympia následoval za 3 týdny po otevření PeVan Life Gym, ale neskončil pro Petra Vaniše příliš šťastně. „Musel jsem po semifinále odstoupit z důvodu akutního zánětu močových cest, což přisuzuji i velmi náročné přestavbě fitka, kdy jsem nedostatečně odpočíval a tím se mi oslabil imunitní systém,“ komentuje svůj neúspěch. Po vyléčení zánětu močových cest se opět vrhl na plno do trenérské práce. Díky tomu, že trénuje mj. i v Příbrami ve sport klub Oxygen, jej zkontaktoval Chris Nielsen, majitel firmy Aveo Engineering, předního světového výrobcem LED osvětlení pro letadla, lodě a budovy.

„Domluvili jsme si schůzku, kde jsem zjistil, že Chris byl na tom velmi špatně hlavně co se týče pohybu pravé ruky a že nad ním doktoři zlomili už hůl. Většina trenéru se těchto klientů bojí, ale pro mě to byla výzva. Po roce naší spolupráce jsme společně udělali obrovský kus práce a ruka je plně funkční,“ dodává Petr Vaniš.
Díky této zkušenosti se stali dobrými přáteli a též obchodními partnery. Chris Nielsen staví na Floridě velkou továrnu pro 400 zaměstnanců a jejíž součástí bude od září 2014 PeVan Gym USA. „Z tohoto důvodu se na Floridu na nějakou dobu přesídlím i s rodinou, alespoň do té doby než se fitness rozjede.“

Více informací o prodeji celé firmy, či 50% podílu v PeVan Life Gym v Praze najdete v sekci Fitness Bazar, nebo na www.pevanlifegym.cz.

 

-red-
Foto: PeVan Life Gym

Diskuze k článku: Mistr světa Petr Vaniš prodává své fitness v Praze

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Líbí 20 77%
Nelíbí 6 23%

Celkový počet hlasů: 26