MYZONE - online sledování kondice a výkonu v Balance Clubu Brumlovka

Balance Club Brumlovka v těchto dnech představil jako první fitness v Praze novinku – systém MYZONETM, který monitoruje a měří výkon i spotřebu kalorií.
V čem kouzlo MYZONETM spočívá? Je to systém založený na tepové frekvenci, jenž používá bezdrátovou a cloudovou technologii k individualizovanému měření fyzické aktivity. Během cvičení sleduje tep, kalorie a čas a převádí je na tzv. MEP body (MYZONETM Effort Points), které se stávají porovnatelnou jednotkou hodnoty výkonu. MYZONETM přitom vyhodnocuje aktuální fyzický výkon prostřednictvím pěti barevných zón nastavených na bázi osobní maximální tepové frekvence: Šedá zóna odpovídá 50 až 60 % maxima, modrá 60 až 70 %, zelená 70 až 80 %, žlutá 80 až 90 % a červená 90 až 100 % maxima. „Zásadním přínosem systému MYZONETM tedy je, že je názorný a snadný na pochopení. Nemusíte vědět nic o vztahu tepu a výkonu, stačí si hlídat, že se pohybujete ve správné zóně. Jejich rozdělení vychází ze známých, vědecky podložených zásad sportovního tréninku. Např. chcete-li hubnout, zvláště pak redukovat tukové buňky, budete se pohybovat v zeleném poli atd.,“ vysvětluje Dagmar Nášelová, marketing coordinator klubu.
Uživatelé MYZONETM mají na hrudi pás s čipem, který je individuálně nastaven. Počítá s kondicí, hranicemi a barevnými zónami uživatele. Neplatí zde univerzální a tím pádem nepoužitelné pravidlo výpočtu 220 mínus věk, podle kterého má mít každý uživatel ve stejné věkové kategorii také stejnou tepovou frekvenci.
Jak tedy dojde k individuálnímu nastavení, přesně podle jednotlivého uživatele? Základní údaje (výšku, váhu, věk) si uživatel nastaví sám, popř. ve spolupráci s osobním trenérem. MYZONETM hrudní pás pak automaticky nastaví bezpečnou maximálku. Například u klientky ve věku 25 let nastaví předem určenou maximální hranici na 180 tepů. Následným užíváním se však tepová frekvence postupně upravuje a u vzorové klientky například skončila na 191 tepů. Před samotným používáním se také nastavují hodnoty kondice formou testu tepové frekvence v klidovém režimu. 
Uživatel má tak vždy přístup k nezkresleným a snadno pochopitelným výsledkům svého sportovního snažení. Data jsou pak přenesena na jejich osobní účet, který je vlastně on-line tréninkovým deníkem. Výsledky si návštěvník Balance Clubu Brumlovka může nechat posílat e-mailem, nebo sledovat prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu. Data je možné si nechat jen pro vlastní použití, sdílet je s osobním trenérem, nebo veřejně sdílet na Twiteru či Facebooku. Výhodou systému je, že klient není závislý jen na cvičení v Balance Clubu Brumlovka, ale může technologii využívat i mimo centrum, například při běhu venku. Čip je schopen zaznamenat a uložit až 15 hodin fyzické aktivity.

Nový rozměr přináší MYZONETM i do oblasti skupinových lekcí. Výborně se s osobními zónami pracuje např. při Spinningu. Lektor má jednoduchý, přehledný nástroj pro představení hodiny, její myšlenky a celkového přínosu pro klienta. Instruktor si předem připraví hudební podklad a profil „jízdy“, který pak odpovídá určitému barevnému grafu, schématu. Toto schéma a jednotlivé výkony účastníků Spinning lekce s MYZONETM pásem jsou během hodiny promítány na velkoplošné plátno. Klienti pak mimo jiné sledují, jak dlouho se budou ještě pohybovat v konkrétní zóně, kdy mají přidat a kdy ubrat. Výsledky jsou zaznamenané v reálném čase.
Tutéž aktuální zpětnou vazbu získává samozřejmě i instruktor a je potom schopen lépe korigovat lekci tak, aby každý dosáhl svého individuálního cíle.
„Výhodou systému MYZONETM je, že motivuje, a to ke správnému individuálnímu výkonu, ale i k soutěžení mezi členy klubu a podporuje tak zábavnou složku cvičení. Pracuje s osobními zónami tepové frekvence a umožňuje tak srovnání – když makáme na 50 % maxima, objektivně má každý jiné podmínky sportovní aktivity, ale pro každého je to polovina jeho maximálního výkonu. Výsledky jsou grafické a jasné pro každého. Člověk tak získá vlastně profesionální přehled o svém výkonu, který je přitom snadný na pochopení. A to členy baví – vidí svůj pokrok, což je motivuje jít dál a chtít víc,“ dodává Dagmar Nášelová.

V současné chvíli je v Balance Clubu Brumlovka technologie dostupná pouze na Spinning lekcích, avšak v následujících týdnech bude dostupná, pro všechny návštěvníky, také ve fitness a cardio zóně. Do budoucna se počítá i v těchto zónách se zobrazováním výsledků v reálném čase na velkoplošných obrazovkách.

- kjar -

Foto: MyZone, Balance Club Brumlovka

Diskuze k článku: MYZONE - novinka pro lepší kondici v Balance Clubu Brumlovka

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Líbí 32 76%
Nelíbí 10 24%

Celkový počet hlasů: 42