O Prahu se perou velké zahraniční sítě

O příchodu sítě McFit do Prahy se hovoří na našem trhu už dlouho. A také se dlouho nic nedělo. První vlaštovka se však již blíží. Nebude to však klasický koncept McFit, který někteří znají z okolních zemí Evropy, ale skupina do Prahy přichází s konceptem John Reed Fitness. Dříve než však své brány otevře první pobočka, předběhne ji polská síť Fabryka Formy, která si pro expanzi po Evropě vybrala název Form Factory.

Form Factory otevře slavnostně své brány již v pondělí 27. 2. 2017 na Stodůlkách v budově City West, ve které mají sídlo také některé významné společnosti jako Vodafone, Komerční banka, Siemens, Bayer a další. Dá se tedy předpokládat, že lokalita byla záměrně vybrána z důvodu blízkosti velkého počtu klientely rekrutující se z řad zaměstnanců velkých firem. Dosud pro ně vyjma menších fitness center byli nejblíže Volcano Complex, či Jatomi Fitness na Nových Butovicích.

Podle našich informací má polská síť v plánu do budoucna otevření více poboček, zejména orientovaných na Prahu, případně další větší města s potenciálem. Za Fabrykou Formy, resp. Form Factory stojí silná skupina Benefit Systems, která je na našem trhu známá jako Multisport Benefit. Dá se tak očekávat, že skupina má velmi dobře zmapovaný nejen český, ale i slovenský trh, kde působí.

Nový fitness klub sítě Form Factory však i přes svůj původ bude prodávat své služby formou členství. To nyní začíná na 590 Kč měsíčně v případě ročního závazku a 790 Kč v případě, že se člen nechce vázat. Jsou to však ceny předprodejní, lze tedy očekávat jejich navýšení nejpozději po 27. 2. Klub bude z velké části vybaven stroji značky STAR TRAC, nabídne také sál na skupinové lekce, funkční zónu, dětský koutek a saunu v šatnách.

Oproti tomu John Reed Fitness nabídne zcela nový koncept, který zatím spustil v 7 klubech v Německu (další 3 se chystá otevírat brzy). Klub se bude nacházet v Nákupním centru Atrium na Karlově náměstí. Bude cílen zejména na mladší publikum, které ocení jeho stylový a extrémně designový interiér, velký důraz na kvalitní hudební reprodukci, stejně jako pravidelně hostující DJ´s.

Ačkoliv koncept působí hodně nablýskaně, jeho cena v Německu začíná na 20 EUR měsíčně (tedy cca 550 Kč). V některých klubech této sítě jsou k dispozici také virtuální lekce, bude proto zajímavé sledovat, zda virtuální lekce přivede síť i lokalizované verzi k nám. Každopádně po snižování počtu poboček sítí jako je World Class, či Holmes Place na našem trhu, vzniká prostor pro vstup dalších zahraničních sítí, které mohou s českým a zejména pak pražským trhem významně zahýbat.

Autor: Karel Jarušek
Foto: Form Factory, John Reed Fitness, Nákupní centrum Atrium

Diskuze k článku: O Prahu se perou velké zahraniční sítě

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Líbí 39 70%
Nelíbí 17 30%

Celkový počet hlasů: 56