Opuštěné lázně Velichovky najdou svého majitele ve výběrovém řízení

Již od června 2013 jsou lázně Velichovky opuštěné a kvůli nezaplaceným dluhům v insolvenci. Lázním údajně zlomila vaz nová úhradová vyhláška. Po vyhlášení konkurzu jsou nyní lázně k dispozici pro nového majitele. Ten vzejde z výběrového řízení.

Lázně Velichovky se nacházejí na rozhraní Kladského pomezí a Podzvičínska. Díky své poloze v místě s hustou prvotřídní slatinou, která je ojedinělá na celém území České republiky, jsou lázně vhodné na léčbu pohybového ústrojí po úrazech či operacích nebo na léčbu onkologických pacientů.
Dominantou lázní je hlavní lázeňská budova s historickou hodnotou Masarykův dům, která nyní díky komplexní rekonstrukci disponuje moderním balneoprovozem. "Kromě Masarykova domu je součástí areálu dalších 6 vil, které rovněž slouží k ubytování - Domov, Slovenka, Zimní lázně, Morava, Čechie a Zátiší. Všechny budovy jsou zrekonstruované a v perfektním stavu a celkově nabízí 400 lůžek s příslušenstvím,“ uvádí Mgr. Josef Machů ze společnosti PROKONZULTA, a.s. Ta organizuje výběrové řízení na nového majitele společnosti Lázně Velichovky a.s. společně s veškerým majetkem společnosti včetně budov a provozů.

Mgr. Josef Machů dále upřesňuje podmínky výběrového řízení: "Jediným hodnotícím kritériem výběrového řízení je nejvyšší řádně nabídnutá cena. Účastník výběrového řízení musí v případě předložení nabídky složit kauci pět milionů korun. Věřitelský výbor si však vyhradil i právo všechny předložené nabídky odmítnout, a to i bez udání důvodu.“

Informace k chystanému výběrovému řízení jsou k dispozici na stránkách www.prokonzulta.cz.

-red-

Foto: PROKONZULTA, a.s.

Diskuze k článku: Opuštěné lázně Velichovky najdou svého majitele ve výběrovém řízení

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek