Provozovatelé Fitness Kotva otevřeli sesterské Fitstudio Kotva

Před několika týdny otevřeli provozovatelé Fitness Kotva druhou část patra ve stejnojmenném pražském obchodním domě Kotva. Tato část dostala název Fitstudio Kotva. Zatímco Fitness Kotva je zejména o fitness části s kardio a posilovacími stroji a také s volnými váhami, Fitstudio Kotva nabízí skupinové lekce a relaxaci, která zejména chyběla.

Na ploše přibližně 1000 m2 vznikly dva sály (multifunkční sál a CrossTraining sál), dvě solné jeskyně, finská sauna, parní sauna, privátní vířivka a express office s internetem. V nabídce nechybí ani dětský koutek.

Jelikož i Fitness Kotva je vybaven stroji Cybex od firmy Fitbau, bylo logickým krokem provozovatelů spolupracovat na rozšíření právě s tímto provozovatelem. Jan Hájek z firmy Fitbau upřesňuje: „Na projektu jsme spolupracovali od samého začátku, připravili jsme 2D a 3D vizualizace pro Cross Training sál, který jsme řešili jak po designové stránce, tak po stránce funkční. Na konci tak vznikl nejmodernější sál pro multifunkční cvičení v České republice.“
Specialitou je v tomto centru podlaha, která byla instalovaná dokonce ve dvou vrstvách. První vrstva Damtec, pro maximální kročejový útlum, druhá vrstva byla na míru vyrobená podlaha Pavigym, do které jsou vytvořeny funkční zóny. V Cross Training sálu je také umístěna multifunkční konstrukce od firmy Tuff Stuff. Toto multifunkční stanoviště, umožňuje kruhové tréninky až pro 12 osob. Nechybí ani multifunkční trenér Bravo od firmy Cybex, pro procvičení celého těla.

Tolik oblíbené závěsné systémy byly vybrány od značky MiloKit, společně s konstrukcí, na které může současně cvičit s vlastní vahou až osm uživatelů.

V rámci CrossTraining sálu nechybí pak spinningové trenažéry LeMonde, nebo celá škála doplňků pro funkční trénink od značek Jordan, Adidas a Reebok, od kettlebellů, medicinballů, přes powerbagy, aerobic stupínky, expandéry, až po plyometrické desky. Jelikož jsou v nabídce Fitstudia Kotva také oblíbené programy Les Mills, nechybí v multifunkčním sálu ani vybavení na lekce jako je Body Pump.

Dlužno dodat, že Fitstudio Kotva se díky umístění v centru města nebojí jít opačným směrem, než jde dnes většina provozovatelů. Například cena některých skupinových lekcí začíná na 170 Kč. Uvidíme tedy, zda provozovatelé ustojí tlak trhu na nízkou cenu.

Fitstudio Kotva nestojí pouze na skupinových lekcích, ale orientuje se významně na relaxaci. Pro tu je zde ostatně široký prostor. Ani v solných jeskyní nemusí návštěvníci jen relaxovat, ale mohou také využít prostor aktivně. Cvičí se zde jóga, nebo pilates a druhá solná jeskyně je určena pro děti.

Relaxaci obohacují dvě sauny – finská a parní. Ke zchlazení je možné využít sprchy, nebo vědro. Prostor pak doplňuje privátní vířivka. Sauny je možné navštívit ve vybraných hodinách na jednorázový vstup, nebo lze celý prostor privátně pronajmout. U saun se pak již jedná o ceny v Praze spíše běžné.

Velkých fitness center, či studií, které by odpovídaly vybavením aktuálním trendům, není v centru Prahy mnoho. Kotva v podstatě soutěží o zákazníky s Pure Jatomi Fitness v Paladiu, či případně ještě s WorldClass V Celnici. Bude tedy zajímavé sledovat, zda si i nově otevřená část získá své zákazníky, protože obě zmiňovaná centra je možné navštěvovat s cenou členství 500 – 800 za měsíc bez omezení.

Více informací o Fitstudio Kotva najdete na www.fitnesskotva.cz.


-red-
Foto: FITBAU, Fitstudio Kotva

Diskuze k článku: Provozovatelé Fitness Kotva otevřeli sesterské Fitstudio Kotva

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Líbí 32 73%
Nelíbí 12 27%

Celkový počet hlasů: 44