První FYZIO-FIT kongres bude v listopadu v Praze

Zdá se, že letošní podzim bude velmi plodný na zajímavé akce. Jednou z novinek v nabídce je FYZIO-FIT kongres, který připravuje pilates a fitness akademie IQ pohyb. Kongres je zcela unikátně určen hlavně pro lékaře, fyzioterapeuty, rehabilitační a pohybové specialisty. Již z jeho podtextu je jasné, že se jedná o přístup, který je pro spoustu lidí ve fitness branži hodně nový. V oficiální pozvánce se mimo jiné uvádí: Vyzkoušejte si cvičení, které můžete ve své praxi používat a pomoci tak lidem s držením těla třeba trochu jinak, než jste zvyklí.
Daniel Müller z IQ pohybu k tomu v rozhovoru mj. říká: „Mottem celé akce je myšlenka propojení světů lékařského, fyzioterapeutického a fitness. Jen tak můžeme začít boj proti alarmujícímu zhoršování správného držení těla u běžné populace.“

 

V rámci kongresu bude možné vybírat až 5 lekcí v tematicky zaměřených sálech z oblastí:

  • Fyzioterapeutické koncepty (např. Spiraldynamik, Feldenkrais, vývojová kineziologie, aj.)
  • Pilates & fitness pomůcky v post-rehabilitační péči (Flowin, Bosu, Foam roller, aj.)
  • Pilates clinic method jako rehabilitační směr pilates cvičení (Pilates clinic method, Foot work, aj.)

V souvislosti s kongresem jsme vyzpovídali Daniela Müllera, ředitele IQ pohyb:
 

Proč jste se rozhodli tento, na český (a slovenský) trh, zcela nový typ kongresu uskutečnit?
Pracujeme s fyzioterapeuty a lékaři ať již na bázi spolupráce s nimi při řešení zdravotních problémů našich či jejich klientů, kteří dochází k nám do centra pohybu & pilates studia, tak i na bázi školení a odborných seminářů. Právě od nich víme, že sice existuje řada konferencí a sympozií zabývající se pohybem, ale žádný není cvičební. Cvičební v tom pravém slova smyslu. Všechny jsou totiž před plátnem a s židlí. Proto nápad uspořádat cvičební kongres pro ně a pro pohybové specialisty byl impulsem, jak ještě více prohloubit naši spolupráci s nimi v učení pohybu. Máme tak jedinečnou šanci se setkat s kolegy i z jiných oborů, kteří mohou poznat naši práci a naše možnosti, jak pracujeme s klienty třeba i po ukončené rehabilitaci. Mottem celé akce je myšlenka propojení světů lékařského, fyzioterapeutického a fitness. Jen tak můžeme začít boj proti alarmujícímu zhoršování správného držení těla u běžné populace.
 

Pro koho je kongres určen a kdo na něj rozhodně nepatří?
Kongres fyzio-fit je určen pro všechny v oblasti výuky pohybové aktivity - lékaře, fyzioterapeuty, pohybové specialisty, učitelé tělesné zdravotní výchovy, instruktory a trenéry, atd. Nemáme snad nikoho, kdo by si neodnesl z kongresu inspiraci a nové poznatky, jak se dá učit pohyb jinak. Přijít mohou všichni, neboť správně funkční pohyb je zdravý pohyb.

 

Jaký očekáváte zájem ze strany lékařů a fyzioterapeutů? Resp. dostane se i na ostatní pohybové odborníky?
Zájem ze strany fyzioterapeutů je velký. Ještě větší je z řad trenérů a instruktorů, kteří se chtějí seznámit s různými fyzio koncepty. Uvidíme, však kolik jich nakonec dorazí a zúčastní se prvního ročníku fyzio-fit kongresu pod heslem " Neseďte jen v přednáškových halách, přijďte se hýbat. Chceme pohyb s vámi vnímat a sdílet."

Více informací o kongresu najdete na www.iqpohyb.cz. Jako první se mohou přihlásit lékaři a fyzioterapeuti, od 30. 9. se pak mohou přihlásit i ostatní pohyboví specialisté.
 

Autor: Karel Jarušek
Foto: IQ pohyb

Anketa

Jak se vám líbí tato novinka?

Líbí 35 73%
Nelíbí 13 27%

Celkový počet hlasů: 48