Recepce – první a poslední dojem vašeho klubu (část 1.)

Že je recepce výkladní skříní klubu, není asi třeba zdůrazňovat. Bohužel ve spoustě fitcentrech ještě stále recepce plní spíše funkci povinné části, na kterou není kladen velký důraz. A to jednak co se týká prostoru, který poskytuje, stejně jako personálu.
O tom jak má recepce vypadat z pohledu designu, velikosti, uspořádání bude dnešní článek. V příštím článku se pro změnu zaměříme na recepci z pohledu zaměstnanců.

Pojďme to vzít pěkně od podlahy. Prostor recepce by měl splňovat především tyto požadavky:

1) Měl by mít dost prostoru. Kolik je tak akorát záleží na uspořádání a celkové velikosti vašeho centra, či klubu. Obecně se však dá říci, že prostor na recepci by měl být dostačující pro příchozí i odcházející klienty a klienti by neměli stát ve frontě před dveřmi fitka a mrznout. 

2) Vzdušný. Nezapomeňte, že je to první dojem z vašeho zařízení. Dostatek větraného a třeba i provoněného prostoru ukazuje na to, že podobně je přistupováno i k šatnám, nebo k samotnému prostoru pro cvičení či relaxaci.

3) Dostatek odkládacích prostor. Klienti totiž při příchodu potřebují prostor kde odložit svoji tašku, nebo kabát, či notebook a najít si v klidu peněženku s členskou kartou, či permanentku, vyřídit ještě nezbytný telefonát a podobně. Ne pro každého je komfortní tyto věci odkládat na recepční pult a zdržovat tak ostatní přicházející klienty.

4) Dostatek prostoru pro recepční. Vše na recepci by mělo mít svoje místo. Pokud je recepce zároveň bar, či kavárna, bude uspořádání odpovídat účelu. Zkuste co nejvíce nepotřebných věcí uklidit tak, aby nebyly na očích, recepční pult pak bude působit daleko vzdušněji a připraveněji pro klienty.

5) Reprezentativní. Zaleží pochopitelně na finančních možnostech každého klubu, či centra. Květiny nikdy nic nezkazily a pokud jste schopni pravidelně měnit květinovou výzdobu z čerstvých květin, zejména dámská klientela to rozhodně nenechá bez pozitivních komentářů. Možností jak mohou vypadat reprezentativní prostory recepce je spousta, více najdete v přiložených odkazech na konci článku.

6) S prostorem kam se posadit po cvičení či relaxaci s přáteli, tedy socializovat. U klubu je tento prostor prakticky nutností. Klubové osazenstvo je více nakloněno vytváření kontaktů s ostatními členy v průběhu pobytu v klubu i mimo klub. Proč by si třeba kamarádi, či kamarádky měli jít po cvičení sednout na kávu do kavárny jinam, když jim stejný servis může poskytnout vaše recepce. Bude to pro ně totiž pohodlnější a o to raději se k vám budou vracet. Není asi třeba zdůrazňovat, že pro váš klub to pak přináší další tržby.

Prostor a jeho uspořádání tvoří zhruba jen 40 % z toho co dělá recepci recepcí. Zbylých 60 a možná i více procent tvoří personál. Je to jako v restauraci, když jídlo není nic moc a servírka se tváří otráveně, taky už se tam nejspíš nikdy nevrátíte. Tomuto tématu se budeme věnovat v dalším čísle e-magazínu Fitness je byznys!

Karel Jarušek, Fit Academy, www.fitacademy.cz/consultancy

Vzory recepce klubu či wellness:

ČR
Tiger Relax Club Chomutov
- dostatek prostoru, laděno ve stylu feng shui
https://www.revolucni.tigerclub.cz/prohlidka-klubu/
https://www.revolucni.tigerclub.cz/getImage.php?imgFile=document_276_84.jpg&imgWidth=450&imgHeight=337&imgCut=2

Harmony Wellness Club Písek - prostor pro klienty před cvičením i po něm, posedět s přáteli
https://www.harmonypisek.cz/galerie/harmony-wellness#
https://www.harmonypisek.cz/images/galerie/harmony-wellness/dsc_0070.jpg 

https://www.harmonypisek.cz/images/galerie/harmony-wellness/dsc_0012.jpg

Balance Club Brumlovka - dostatek odkládacích prostor a reprezentativní recepce odpovídající velkému klubu
https://www.balanceclub.cz/cz/galerie
https://www.balanceclub.cz/cz/showimg.php?name=/public/img/fotogalerie/interier_klub/balance_club_brumlovka_recepce.jpg

Zahraničí
PURE Fitness
- jednoduché, vzdušné
https://vps.augustman.theadventus.com/uploads/images/pure_fitness_reception_640_01.jpg

Holliday Inn - London Kings (recepce fitness/wellness) - exkluzivní wellness, exkluzivní recepce
https://image.pegs.com/content/H/H0C/H0C9/H0C95/Ozone%20Health%20and%20Fitness%20Reception_j.jpg

Diskuze k článku: Recepce – první a poslední dojem vašeho klubu (část 1.)

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Ohodnoťte tento článek, prosím:

Skvělý 35 53%
Dobrý 11 17%
Horší 10 15%

Celkový počet hlasů: 66