Rimini Wellness 2012 již za pár dnů

Krátce po německém veletrhu FIBO v Essenu přichází veletrh o nic menší, co do významu. Italské Rimini Wellness 2012 je veletrh, který stojí za to vidět. Příhodnější by bylo napsat, stojí za to zažít. Pokud FIBO je orientováno více na "hardware", tedy stroje a technologie, Rimini je pak pravým opakem.

Najdete tu všechny významné výrobce strojů na nemalé ploše výstaviště v Rimini. Nicméně to, čím je Rimini Wellness vyhlášené je právě ten "software". Víc než kde jinde si zde můžete zatančit a zacvičit nepřeberné množství stylů od aerobiku, stepů, Zumby, TRX, Heatů, spinningu a cyclingu, přes spoustu aqua lekcí v několika mobilních bazénech až po pomalé formy jógy či pilates. Zkrátka tu nepřijdou ani milovníci bojových sportů, kterým je tu ostatně vyhrazen skoro celý pavilon.

 

Zaujalo Vás to? Ještě není pozdě se do Rimini vydat. Veletrh začíná ve čtvrtek 10. 5. a končí v neděli 13. 5. Vetší klid slibují dny všední, tedy čtvrtek a pátek, sobota a neděle je pak pro opravdové nadšence. Strhne vás svou atmosférou, která je na mnohých místech až euforická. Celé Rimini Wellness duní v různých rytmech, všude pobíhají lidé ve sportovním a všichni mají skvělou náladu. 

Jak na Rimini Wellness 2012?

Rimini je o kousek dál od Prahy. Pravidelně se konají zájezdy přímo z Prahy autobusem. Nicméně na objednávku tohoto zájezdu již bude pozdě. Můžete se tedy vydat na vlastní pěst:

1) Autem 
Pokud pojedete z Prahy, cesta zabere kolem 10 hodin a vzdálenost je okolo 1100 - 1200 km. Při naplnění auta 4 lidmi se vám tato cesta již vyplatí. 

2) Letecky

Z Prahy létá do Rimini jen italská společnost Wind Jet. Je na principu nízkonákladové letecké společnosti, byť ceny tomu ne zcela odpovídají. Letenku do Rimini ve vybraném termínu seženete pouze v pátek 11. 5. tam a v pondělí 14. 5. zpět. Letadlem jste v Rimini ani ne za 2 hodiny a je to velmi příjemná cesta.

3) Hotel
Ještě seženete snadno ubytování. Rimini, díky tomu, že to přímořské letovisko, nabízí velkou kapacitu ubytovacích prostor. Ceny se pohybují od 3000 Kč za 4 dny ubytování na jednolůžkovém pokoji, nebo cca od 5000 Kč za dvoulůžkový pokoj v tříhvězdičkovém hotelu. Vybírat můžete pkraticky kdekoliv na pobřeží, na výstaviště vás doveze bus, který v průběhu veletrhu funguje. Jeho cena je 1 EUR za cestu (cena se mohla oproti loňskému roku zvýšit).

4) Cena za vstup
Vstupenka na veletrh je za příjemnou cenu 18 EUR na celé 4 dny. Podmínkou však je objednání online.

 

Veškeré další informace najdete zde: https://en.riminiwellness.com/.  

Karel Jarušek

Foto: Rimini Wellness

Anketa

Chystáte se na Rimini Wellness 2012?

Ano 29 69%
Ne 13 31%

Celkový počet hlasů: 42