Sokolov dostal fitcentrum světových rozměrů

Na začátku února se slavnostně otevřely dveře nového Fitness Ural v Sokolově. Slavnostní zahájení 5. února doprovázené dnem otevřených dveří přilákalo řadu zájemců a ani my jsme u toho nechyběli. Fitness Ural opravdu překvapilo a nutno říct, že příjemně, neboť centrum nemá prakticky v širokém okolí konkurenci.

 

Světové fitness v Sokolově? Je to možné!

Na ploše více jak 1400 m2 se rozkládá centrum, které by mohlo stát v kterémkoliv evropském velkoměstě. Překvapující vybavení i velikost prostor, usměvavý a milý personál, to je kombinace, která mnohdy chybí v centrech i ve větších městech u nás.

Pro člověka, který v Sokolově nežije, může být překvapivé, kde centrum vyrostlo. Našlo své místo totiž v původních prostorách dříve hlavního nákupního centra, se jménem Ural. To již má své nejlepší období za sebou, obzvláště když dále od centra vyrostlo obchodní centrum nové. Nicméně majitelé se prostor nebáli, využili velikosti a možnosti po bývalé prodejně a skladu nábytku a rozhodli se, že pomohou centrum města oživit a tak trochu zachránit.

 

Vybavení a služby

Fitness centrum zaujme hned u vstupu, kde je před recepcí situována prostorná kavárna, která slouží nejen návštěvníkům fitcentra, ale má být prostorem pro setkávání nejen nad dobrou kávou i pro ty, kteří mají cestu kolem. Recepce a bar s turniketem návštěvníky vpustí do šaten, kde přes čipový náramek zamknou své věci. Dodavatelem softwaru pro řízení centra a automatizaci (turnikety) je Clubspire, skříňky s čipovými zámky pak nesou značku českého výrobce Tritón Pardubice. Přes šatnu se návštěvníci dostávají již do tzv. čisté zóny fitcentra. Kompletní vybavení do firmy 3D FITNESS zahrnuje velmi širokou nabídku tohoto dodavatele. Více jak 50 strojů (z čehož 20 je cardio) značky Matrix doplňuje konstrukce FTS, která se ve velké funkční zóně fitcentra nachází společně s funkční podlahou Pavigym a několika stroji systému Total Gym. Nechybí ani pověšené kruhy. Závěsný systém TRX návštěvníci najdou jak v prostorách fitness a funkční zóny, tak i sálech pro skupinové lekce. Další drobné i větší pomůcky a cvičební náčiní značky Escape Fitness jsou vidět všude kolem. Ve vybavení sálů pak nechybí pomůcky pro Fitbox, Piloxing, jógu, funkční trénink či taneční lekce a mnohé další, které jsou tu hojně nabízené.

Ostatně skupinové lekce jsou tu velmi bohaté a rozdělené do celkem 3 sálů. První sál pro funkční cvičení nabízí např. Pump FX, Krav Maga, Bosu, Body baby, Fitbox Hard, TRX, Kruhový trénink (Hard core), SM systém.

Další sály pak nabídnou:
Sál 2 – Fitbox, Express břicho, Pilates, Sebeobrana děti, Sebeobrana ženy, Jóga, Restart jóga
Sál 3 – Cvičení pro malé děti, Trampolíny, Twerk, Zumba, Street dance, Cvičení pro starší děti, Zumba Toning, Rope Skipping, Slow dance and tone

Aby toho nebylo málo, v nabídce je také solárium, diagnostika InBody, či Max Pulse Medicore (vyšetření průchodnosti cév) a samozřejmě výživové a tréninkové plány. Veškerý personál na recepci má vzdělání v trenérské oblasti, tudíž je schopen a ochoten klientům poradit ve cvičení.

 

Investice do regionu

Někoho z návštěvníků může napadnout stejná otázka jako mě. Může se investice do tak velkého prostoru někdy vrátit zpět? „Tento projekt jsme pojali jako investici do pomoci městu, ve kterém žijeme. Nepočítáme s její přímou návratností. Prioritou je udržet výdělečnost tak, aby pokryla veškeré provozní náklady centra,“ vysvětluje Romana Jíšová, majitelka a jednatelka centra.

Zájem v den otevřených dveří a i ostatní dny zkušebního provozu byl veliký. Je tedy možné, že se tato představa majitelů podaří naplnit a Sokolov bude mít dlouhodobě zajímavé místo setkávání nejen za účelem sportu.

Více informací: www.fitnessural.cz

 

Autor: Karel Jarušek
Foto: Fitness Ural

Diskuze k článku: Sokolov dostal fitcentrum světových rozměrů

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Líbí 29 74%
Nelíbí 10 26%

Celkový počet hlasů: 39