Sportem proti závislosti na kouření

Nová studie publikovaná v Journal of Adolescent Health odhalila, že krátké každodenní cvičení může pomoci zbavit, nebo alespoň omezit tento zlozvyk.

Podle Amerického centra pro kontrolu zdraví a prevenci kouří v Západní Virginii téměř 13% lidí ve věku pod 18 let. To řadí tento stát na jedny z prvních příček tabulky počtu kuřáků v celonárodním srovnání.

Výzkumu se zúčastnilo 233 studentů z devatenácti středních škol v Západní Virginii. Všichni byli pravidelnými kuřáky, kouřili půl krabičky až krabičku cigaret denně.

Mladiství byli rozděleni do tří skupin. Ta ze skupin, v které docházelo k denní fyzické aktivitě na alespoň 20 minut cvičení srovnatelného s krátkou procházkou, významně klesl počet vykouřených cigaret. Během této doby se také zúčastňovaly odvykacího programu.

Kimberly Horn, vedoucí výzkumného týmu, k tomu dodává: "Stejně tak není pro mladistvé kuřáky ničím neobyklým oddávání se dalším nezdravým návykům. Například kouření a fyzická nečinnost jdou často ruku v ruce. Tato studie přispívá k poznatkům, že cvičení může pomoci mladistvým v jejich snaze přestat s kouřením.“

 

Zdroj: www.naturalnews.com