Studio B fit otevřelo své brány všem, kdo chtějí být fit

Naše stránky jsou zaměřeny na všechny provozovatele fitness, wellness, i menších studiových prostor. Právě mezi ty se řadí nově otevřené studio (nejen) skupinových lekcí B fit v Ústí nad Labem.

Kdo a co je B fit?

Jde o nově vznikající sportovní klub v Ústí nad Labem, který staví své priority na zdravém životním stylu, správném dýchání při vykonávání daných cviků, dobré životosprávě, kvalitnímu přístupu ke svým klientům a v neposlední řadě se snaží o soulad duše s tělem, neboť je důležité mít „nejen zdravé tělo, ale i mysl“, jak sama uvádí majitelka Markéta Bacíková, která společně s dcerou studio provozuje.

B fit se snaží vyhovět širší škále návštěvníků, a proto nabízí jak „CARDIO“ cvičení mezi které zařadí např. jumping, flowin, lebert (equalizer i buddy system) tak i „KLIDOVÉ“ cvičení ve kterém nabídne např. pilates terapie, dance yoga či hammock yoga.

Právě poslední zmíněná Hammock yoga je styl, který stále ještě není v našich končinách natolik známý, byť obdobné styly byly již před lety například představeny na Rimini Wellness. 

Co je Hammock yoga? 

Můžete se s ní setkat pod podobnými názvy jako Antigravity, Levit nebo také Létací jóga. Komplexní cvičební systém, který z klasické jógy převzal princip některých pozic a vytvořil tak cvičení, které je vhodné pro široké spektrum cvičenců bez věkových, či výkonnostních omezení. Provádí se v sítích z měkké elastické tkaniny, visící ze stropu. Tato cvičební metoda obsahuje několik specifických cvičebních technik. Od velmi jednoduchých až po složitější akrobacie. Je to forma kardiovaskulárního cvičení, efektivní pro posílení svalové soustavy a vnitřních stabilizačních svalů. Umožňuje se pohybovat v 3D prostoru v neuvěřitelných pozicích a tvarech. Tento způsob cvičení prodlužuje svaly, poskytuje jim jedinečnou flexibilitu, účinně tahá a promazává klouby – zvyšuje tvorbu mezikloubního maziva, blahodárně působí na páteř. Podívejte se jak taková Hammock yoga v B fit podání vypadá (v první části videa):

Jaké jsou vyhlídky do budoucna?
Sportovní klub B fit současně nabízí pouze jeden sál, a proto do budoucna chystají rozšíření svých prostor, které oddělí jednotlivé lekce podle jejich zaměření. Dále bude také nabízet cvičení pro těhotné či cvičení na správné početí.

 

Autor: Josef Baláž

Video a foto: B fit