Trendy ve wellness

Každý rok nám přináší něco nového a tak je tomu i ve wellness. V ubytovacích zařízeních kromě fitness center začínají přibývat i žádaná wellness centra, která obohacují klienty o příjemný zážitek. Další prioritou je obohatit služby co nejvíce, aby byly pestré a zajímavé. Probereme tedy pár novinek, které jsou hitem letošního roku.


Infrakabina
Ať už jde o samostatně stojící nebo zabudovanou, je pro wellness centrum infrakabina velkým přínosem. Hlavní funkci, kterou plní je důkladné prohřátí svalové tkáně. Nejlepší využití tohoto prohřátí je před masáží, která má potom mnohem blahodárnější účinek. Své místo by měla zaujmout tedy nejlépe poblíž masáží. Infrakabina je také velmi vhodná pro klienty, kterým nevyhovuje pobyt v sauně a při pravidelné návštěvě působí velmi dobře na organismus. Vhodná je především pro kardiaky a astmatiky.


Saunování s ceremoniály
Velmi aktuální v této době je zpestřené saunování, které poskytuje klientům větší prožitek.  Ceremoniálů je velmi mnoho, stačí vybrat ty nejlepší, které osloví. Mezi nejžádanější patří vonný, medový, peelingový a bahenní. Nechybí ani ceremoniál pro děti se sladkou odměnou, například v podobě ovocného nápoje.
Novou zajímavostí je u nás novinka z Ruska, tzv. Ruská báňa. V této sauně se topí dřevem a je spojena s metličkováním. Postupně si své místo nachází ve stále více wellness komplexech.


Terapie vodou
Velkou oblibu mají stále vířivé vany, zpestřeny o aromatické oleje či sole. Další populární pomůckou v hydroterapii je Vichy sprcha, která je pro své blahodárné účinky vyhlášena především ve Francii. Co se týče instalace, není potřeba žádných stavebních úprav. Není náročná na prostor a většinou je již dodávána s nepromokavou matrací i se stoličkou, pro usnadnění přístupu klienta na lehátko. Tato sprcha má velké možnosti využití a je možno ji doplnit například o colorterapii.


Prostorové uspořádání
Současná doba přeje otevřeným a vzdušným prostorům, dopřávající různým zákoutím, poskytující různé druhy procedur. Nejčastěji obklopují bazén, který je hlavním centrem dění. Trendem je nenásilné oddělení mezi různými procedurami. Fantazii se meze nekladou, ale každopádně je důležité pečlivé sladění interiéru. Do popředí jdou obklady z umělého kamene nebo imitace dřeva.


Rodinná relaxace
Častými návštěvníky center jsou i rodiny s dětmi. Současný trend si žádá péči o tuto skupinu. V areálu by neměl chybět koutek pro děti, zóna vyhrazena přímo pro rodinu a možnost využít hlídání dětí. Cílem je, více se zaměřit na cvičení s dětmi, které rozvíjí jejich motoriku či zlepšuje jejich kondici.


 

Novodobé zelené téma
Novinkou ve wellness je nyní velmi probíraná tématika Green wellness (eko provoz). Veřejnost se s ní mohla seznámit v podání Evropské asociace vodních parků ve Stuttgartu koncem loňského roku. Hlavním bodem bylo přírodní koupání. Dále se diskutovalo například o spotřebě a využitelnosti energií, ekologickém plánování a použití nových materiálů. Dalším zajímavým tématům, kterým se výstava Interbad věnovala, byla oblast architektury, novým stavebním metodám, obnovitelným tepelným zdrojům a především životnímu prostředí.
Každý, kdo si pořizuje wellness centrum nebo už ho vlastní má jiné možnosti, od prostorů počínaje a konče u služeb, které má v plánu poskytovat. V dnešním moderním wellness centru určitě nesmí dojít k nedostatku procedur. Rozmanitost služeb a kvalita je hlavní prioritou.

Iveta Šalounová

Diskuze k článku: Trendy ve wellness

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Líbí 37 65%
Nelíbí 20 35%

Celkový počet hlasů: 57