Vyšla kniha Z hubeňoura tlouštíkem a zase zpátky

Určitě jste před časem i v našich médiích zaznamenali zajímavý experiment jednoho zahraničního trenéra. Ten se pokusil zjistit, jak se cítí jeho klienti s nadváhou. 

Drew Manning byl závislý. Závislý na zdravém živtním stylu, pravidelném pohybu a špenátovém koktejlu. Život byl skvělý a on mohl být díky svému nakažlivému nadšení příkladem svým klientům ve fitcentru. Protože kdo by mohl odolat?! Všichni přece chceme být jako on!

Prozření sice nepřišlo brzy, ale přišlo. Když se i jeho blízký příbuzný začal omlouvat z hodin cvičení, a přitom je tak potřeboval, a ještě navíc přiznal, že opět neodolal sladkému pokušení, začal Drew přemýšlet, proč se tolik jeho klientů po nějakém čase vzdává? Proč jim vědomí, že jsou na správné cestě, nestačí k tomu, aby vytrvali?

 

Odpověď nenašel, ale rozhodl se hledat. Něco bylo třeba změnit. Drew Manning potřeboval porozumět tomu, jaké je být na druhé straně, být v kůži tlouštíků! Díky oddanosti klientům vzdal na šest měsíců svůj dosavadní život, přestal cvičit, krmil se typickou americkou stravou založenou na hamburgrech s hranolkami a zcela nepřekvapivě začal přibírat. Skončil těžší o 34 kilogramů a zamilovaný do limonády Mountain Dew. Dalších šest měsíců věnoval úsilí shodit nabraná kila a zapomenout na sladké limonády, zkrátka dostat své tělo opět do kondice. Výsledkem jeho riskantního ročního experimentu byla nejen proměna z tlouštíka zpět na sportovce, ale také získání nových schopností: porozumění, empatie a vlídného pochopení pro všechny, kteří rozumí tomu, jak byla jeho cesta zpět těžká.

Celý jeho experiment a popis jeho strastiplné cesty si můžete přečíst právě v této nové knize z vydavateleství Jan Melvil. Již brzy přineseme recenzi.

Diskze k článku: Vyšla kniha z Hubeňoura tlouštíkem a zase zpátky

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek