Zumba Fitness – krátkodobý trend nebo držák i v roce 2012?

Pro ty z nás, kteří se ve fitness pohybují delší dobu, není žádným překvapením, že se do tohoto odvětví mnohdy dostanou velmi krátkodobé trendy, které po krátké době vyhoří a upadnou v zapomnění.

Uvedu jako příklad Tae-bo, Reebok slide (dnes do jisté míry nahrazen cvičením na podložce Flowin) a další. Naopak některé trendy přišly a drží se již řadu let a stále lákají nové klienty.

Což mě přivádí k dnešnímu tématu, trendu, který najdete v téměř každém větším fitku, školním sále, taneční hale a nejde o nic jiného než o Zumbu. Zumba přišla do světa zdánlivě najednou a z ničeho nic se stala velmi oblíbenou speciálně mezi dámskou klientelou.
Není divu. Zumbu je snadná, neočekává se žádné velké taneční umění ani složitá choreografie, Zumba je nastavena na tóny podmanivé hudby a je sexy. Ženy (a někteří muži) se ženou so sálů v houfech a to zejména za účelem zábavy a socializace, myšlenka na fitness je zde zcela na druhé koleji
Navíc Zumba je k vidění na každém druhém rohu na plakátech, v  televizních spotech, v reklamách na internetu, takže není třeba velké promo ze strany majitelů fitness a health klubů. Stačí do rozvrhu směle napsat Zumba, sehnat lektora, kterých vyrostlo jako hub po dešti a směle začít.

Lektor Zumby nemusí být kvalifikovaný tanečník, ani lektor fitness, stačí, aby svou osobností uměl přilákat klienty a pobavit je. Jak jsem již zmínil u Zumby nelze čekat nic jiného než zábavu a společně strávený čas s dalšími účastníky.

Někteří zpochybňují, zda se Zumba udrží i v roce 2012, potýká se totiž s celkem malým rozsahem pohybů, jednotvárností, kdy vlastně každá lekce Zumby je jen velká legrace v rychlém tempu.

Nejsem vědma, ale můj názor je takový, že Zumba se pomalu přetransformuje a přidá k sobě další taneční programy a pak má šanci na to se udržet i v 
dalším roce (letech). A jaký je váš názor? Udrží se Zumba? Stane se stálicí na nebi fitness?

Jaroslav Stružka, Fit Academy, www.fitacademy.cz/consultancy

Diskuze k článku: Zumba Fitness – krátkodobý trend nebo držák i v roce 2012?

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Skvělý 55 52%
Dobrý 17 16%
Horší 18 17%
Nelíbí se 16 15%

Celkový počet hlasů: 106