Zvyšte příjmy z osobních tréninků snadno a rychle

Ať chceme nebo ne, příjmy z osobních tréninků jsou pro fitness klub jedna z nejproduktivnějších oblastí. U některých klubů dokonce mohou vykazovat větší obrat, než příjem ze samotného členství.
Máte pocit, že vaše fitness nevydělává na osobních tréninzích dost? Je na čase to změnit. Zkuste některé z našich dnešních tipů:

 

1) Nastavte systém a vytvořte podhoubí pro růst trenérského byznysu
Vše začíná u vás, majitelů, či provozovatelů fitness. Na začátku je třeba na trenérský byznys nehledět jen jako na příjmovou položku v byznys plánu. Naopak tréninky nastavte jako další ze služeb, servisu pro klienty. Nabídněte každému novému členovi k podpisu členství 3 tréninky zdarma. Vytížíte tím nejen svůj trenérský tým, ale klient se naučí služeb trenéra využívat a pochopí, v čem je jeho přínos. Ostatně lépe bude moci trenér oslovit potenciálního klienta, když mu zavolá s nabídkou: „Kdy se můžeme domluvit na tréninky zdarma, které jste od nás obdržel?“, než když ho trenér kontaktuje s otázkou: „Měl byste zájem o tréninky v našem klubu? Cena je 400 Kč.“

 

2) Zvyšte příjem za stejný čas
Proč by měl trénink trvat jednu hodinu? Je to pro klienty opravdu dostatečně efektivní čas? Neměli by klienti zájem spíše o skutečně efektivní tréninky za kratší čas? Nabídněte klientům i kratší tréninky na 30 minut. Trenéry naučte, aby přestali jen slepě používat stroje a přestali být počítadly opakování. Dejte jim do ruky stopky, ukažte jim jak využít např. funkční trénink tak, aby trénink pro klienta byl maximálně efektivní a v kratším čase. Jestliže trénink na hodinu stojí 400 Kč, proč by trénink na půl hodiny nemohl stát 250 Kč? Určitě si spočítáte, že příjem  za hodinu se obratem o zvýší o 12 %. A chce to jen naučit trenéry pracovat jinak!

 

3) Zrušte tréninkové balíčky
Je to hodně odvážné. Ale pokud jste se už pustili do systému členství, kterému vaše okolí také moc nedůvěřovalo, můžete si dovolit i další inovace.
Balíčky tréninků jsou pro klienty limitující a stresující. Klient si sám často nepamatuje, kolik tréninků vyčerpal a kolik mu zbývá a zda si bude moci další balík dovolit. Jděte na to prostě jinak. Účtujte tréninky měsíčně. Když to jde se členstvím, půjde to i s tréninky. Vaši trenéři budou mít více práce, klienti nebudou přemýšlet, kolik jim zbývá tréninků a vy budete mít zajištěný další zdroj pravidelných příjmů.

 

4) Vypracujte tréninkový systém
Mnozí trenéři preferují, když mohou pracovat svým vlastním, zajisté léty vyzkoušeným systémem. Ale vy potřebujete tým zaměřený na klienty. Ano, klienti většinou mají osobní vazby ke svým dlouholetým trenérům. Ale co když některý trenér onemocní, nebo z jiných důvodů bude na čas vyřazen z provozu? Co se stane s klientem?
Proto nastavte systém tak, aby trenéři mohli být zastupitelní. A to se týká jak systému evidence klientských tréninků a tréninkového deníku, ke kterým musíte mít rozhodně vy, jakožto majitel či provozovatel fitness přístup, tak samotný systém jak klienty trénovat. Jakmile jeden trenér bude na čas vyřazen z provozu, pro klienta se prakticky nic neděje. Obratem ho kontaktuje jiný trenér a klient s ním pokračuje v jeho tréninku. O klienta tu jde především.

 

5) Postarejte se o prodej tréninků
Být dobrý trenér a zároveň dobrý prodejce, to jde těžko.  Proto je třeba trenéry vyškolit v prodeji.  Nastavte jim také systém prodejů, který budou mít za úkol dodržovat. Naučte je doslova, co mají říkat a kdy a ověřte si, že vaše instrukce dodržují. Nebudou rádi, že jim vytvoříte další pravidla, ale určitě budou rádi, když se jim poté zvýší jejich příjmy.

 

6) Plaťte trenérům dost a včas
Jsou vaši nejlepší trenéři opravdu motivováni a dobře ohodnoceni? Cítí se u vás dobře? Protože pokud ne, vězte, že dlouho nezůstanou, nebo se nebudou snažit budovat trenérský byznys společně s vámi. Jestliže vám trenér má generovat dostatečný příjem, nastavte motivaci závislou na příjmu pro vás, tedy klub. Při dodržování výše uvedených pravidel pak budete mít ideální kombinaci.

Karel Jarušek, Fit Academy, www.fitacademy.cz/consultancy

Diskuze k článku: Zvyšte příjmy z osobních tréninků snadno a rychle

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek

Anketa

Jak se vám líbí tento článek?

Skvělý 46 52%
Dobrý 16 18%
Horší 11 12%

Celkový počet hlasů: 89